Czytanie łączy pokolenia

W październiku 2023 roku w Klubie Seniora + odbyło się spotkanie rozpoczynające akcję czytelniczą pod hasłem – ,, Czytanie łączy pokolenia”. Jest to przedsięwzięcie Zespołu Placówek Oświatowych i Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej. Spotkanie zostało otwarte przez Dyrektora ZPO w Skalbmierzu Piotra Binkowskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas 2a, 2b, 3a, 3b wraz ze swoimi paniami nauczycielkami, uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki oraz najważniejsi w całym wydarzeniu – kochani seniorzy. Uczniowie przebrali się za ulubione postaci z bajek i w paradzie przeszli ze szkoły podstawowej do Klubu Seniora. Na spotkaniu były czytane wiersze Juliana Tuwima, były śpiewane piosenki, były też wspólne tańce. Pierwszy wiersz pt. Lokomotywa przeczytał pan dyrektor Piotr Binkowski razem z uczennicami Zuzią i Dominiką. Wszystkie dzieci aktywnie włączyły się w spotkanie. Uczniowie z KPB czytali wiersze: Słoń Trąbalski, Ptasie radio, O Panu Tralalińskim, Rzepka i Skakanka. Klasa 2b zaśpiewała nam piosenki – Idzie jesień i Abecadło. Klasa 2a pięknie wyrecytowała wierszyk o kotku i zrobiła zakładki. Klasa 3b zaśpiewała piosenki- Twoja biblioteka i Serdeczne życzenia. Klasa 3a przeniosła nas piosenką w kraj lat młodości i jednocześnie przypomniała, że warto w każdym wieku zdobywać góry i cieszyć się chwilami życia, a zwłaszcza przyjaźnią z innymi. Wszyscy bawili się radośnie przy piosenkach: Dwa Michały i Okulary. Na pamiątkę spotkania dzieci podarowały seniorom własnoręcznie zrobione zakładki do książek, natomiast seniorzy poczęstowali nas tym, co dzieci lubią najbardziej – bardzo dobrymi słodyczami. Dzieci i seniorzy pokazali, że czytanie łączy pokolenia, a przebywanie z sobą daje wiele radości. To było bardzo miłe spotkanie. Planujemy dalsze spotkania w ramach naszej wspólnej akcji pod hasłem ,, Czytanie łączy pokolenia”.