Szkoła „Do Hymnu”

W ramach VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „DO HYMNU” , w naszej szkole odbyła się prezentacja w ramach, której wykonane zostały trzy utwory hymniczne : „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rota” oraz ” Pierwsza Brygada” (Legiony). 149 uczniów naszej szkoły zaprezentowało swoje umiejętności śpiewając utwory a cappella przed komisją Narodowego Centrum Kultury w Łodzi w składzie prof. Barbara Sobolczyk i prof. Krzysztof Kozłowski. Komisja konkursowa z uznaniem wypowiedziała się na temat wykonywanych utworów, podziękowano i pogratulowano uczniom wspaniałej prezentacji. Podziękowania skierowano również do dyrekcji, nauczyciela muzyki, oraz innych nauczycieli, którzy przyczyniają się do krzewienia zwyczaju śpiewania pieśni patriotycznych. Dyrektor szkoły Piotr Binkowski zapewnił, że jest to kolejny udział szkoły w konkursie, nie ostatni, a w przyszłości zaplanował, że w takiej prezentacji wezmą udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej.