ŚLUBUJEMY…

25 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Na uroczystość przybył Pan Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Skalbmierzu. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Piotr Binkowski, który powitał wszystkich zebranych oraz skierował cenne wskazówki do pierwszaków na dalsze lata nauki. Dyrektor zwrócił się również do Gości, Rodziców uczniów, którzy są bohaterami dzisiejszego dnia, Grona Pedagogicznego a szczególnie Nauczycieli uczących w klasach I -III, czyli pierwszego etapu edukacji. Pod opieką wychowawczyń, uczniowie przygotowali część artystyczną, w której dali świadectwo gotowości do wstąpienia w szeregi społeczności uczniowskiej. Następnie wypowiedzieli akt ślubowania, a pan dyrektor symbolicznym ołówkiem pasował każdego na pełnoprawnego ucznia. Wszyscy życzyli pierwszakom sukcesów na dalszej drodze edukacji. Powodzenia!