Wycieczka do fabryki bombek ,,DEKORA’’

W dniu 22 listopada 2022 roku uczniowie kasy I b i II b Szkoły Podstawowej im. Stanisława ze Skalbmierza w Skalbmierzu pod opieką Pań Urszuli Ptak  i Teresy Bondaś odwiedziły fabrykę bombek ,,Dekora’’ w Miechowie.

Podczas wizyty w fabryce dzieci miały możliwość poznania kolejnych etapów produkcji niepowtarzalnych ręcznie robionych bombek choinkowych  ( od  nadawania pożądanych kształtów poprzez dmuchanie, następnie srebrzenie  i bogate zdobnictwo).

Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach edukacyjno-plastycznych gdzie pod czujnym okiem instruktora z przygotowanych materiałów własnoręcznie mogły ozdobić swoją bombkę.

Powstały ciekawe i pomysłowe dekoracje. Każdy uczestnik warsztatów mógł swoją bombkę zabrać do domu. Wyjazd sprawił dzieciom ogromną radość i wszyscy poczuli magię nadchodzących świąt.