Światowy Dzień Pluszowego Misia

W roku szkolnym 2022/2023 obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia rozpoczęły się już 24 listopada w grupie sześciolatków.

25 listopada świętowała grupa 3-4 latków oraz 5-latków Przedszkola Miejskiego.
W uroczystych obchodach pomagało Koło Biblioteczne.
Dzieci z radością opowiadały o swoich misiach, które przyniosły w tym dniu do przedszkola.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Miś jest nadal bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, zwierzyć mu się ze swoich sekretów, a nawet odrabiać z nim lekcje.
Dzieci poznały prawdziwą historię pluszowego misia. Uczennice z Koła Bibliotecznego przeczytały ważne informacje o misiach polarnych, brunatnych, o pandzie i o koala, który jest kojarzony z misiami, ale należy do rodziny torbaczy. Zaprezentowały ilustracje bajkowych misiów oraz książeczki o ich przygodach. Przedszkolaki radośnie tańczyły i śpiewały w rytm znanych piosenek ,, Pokochaj pluszowego misia” , ,, Jadą, jadą misie” Brały udział w zabawach ruchowych: ,, Stary niedźwiedź mocno śpi”, ,,Który miś zniknął”, ,, Misie i miód” Były również zagadki oraz test wiedzy o misiach.

Uczennice z Koła Bibliotecznego przeczytały dzieciom bajkę pt. ,, Kochamy Cię misiu Tulisiu” techniką kamishibai. Karty do teatrzyku zostały wykonane przez uczennice ze szkoły podstawowej. Dzieci zostały pasowane łapą niedźwiedzia na Przyjaciela Pluszowego Misia i otrzymały pamiątkowe medale.

Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.