II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

22 listopada 2022 roku przedszkolaki Przedszkola  Miejskiego wzięły udział w II Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Zawody rozgrywano na etapie powiatowy. Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach sprawnościowych. Do rywalizacji stanęło 5 przedszkoli z powiatu kazimierskiego wyłonionych w eliminacjach gminnych.

W konkurencjach sprawnościowych przyszli sportowcy mogli wykazać się umiejętnościami. Dzieciom towarzyszyły niesamowite emocje, ale nie brakowało również integracji i zdrowej rywalizacji. Z widowni dopingowali młodych sportowców Dyrektorzy Przedszkoli i Włodarze Gmin Powiatu Kazimierskiego. Inaugurację uroczystości zapoczątkował zespół mażoretkowy RYTM ze Skalbmierza.

Dziękujemy przedszkolakom ich wychowawczyniom oraz formacji mażoretkowej i ich opiekunkom za udział w olimpiadzie.