POLSKA TO WIELKA RZECZ!

11 listopada to wielki dzień dla każdego Polaka. Dzień, w którym świętujemy odzyskanie niepodległości. W tym roku mija 104 rocznica tego ważnego wydarzenia.

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły w przeddzień rocznicy tego święta przenoszą wszystkich pamięcią na karty historii Polski, przygotowując tematyczne sceny, narodowe tańce i pieśni upamiętniające wydarzenia tamtych dni.

Na uroczystą akademię przybyli zaproszeni przez pana dyrektora goście oraz rodzice uczniów.

Pan dyrektor rozpoczął uroczystość zapraszając wszystkich do wspólnego odśpiewania narodowej pieśni jaką jest ” Mazurek Dąbrowskiego”, wykonanej w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

Po odśpiewaniu hymnu pan dyrektor przywitał wszystkich gości, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów, zapraszając jednocześnie do udziału w uroczystej akademii.

Na tle scenerii zawierającej elementy polskiego krajobrazu, uczniowie zaprezentowali widowisko oparte na utworze Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Utwór ten był marzeniem o odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Uroczystość uświetniła szkolna orkiestra dęta pod batutą pana Sebastiana Gawła.

Pan dyrektor podziękował wszystkim za przybycie, przygotowanie akademii i wspólne przeżycie tego podniosłego wydarzenia.