11 listopada – Święto Niepodległości

TYM, CO ZMARLI ZA OJCZYZNĘ, HOŁD WDZIĘCZNOŚCI POLSKA SKŁADA

Dzieci i młodzież Zespołu Placówek Oświatowych wraz z dyrekcją i nauczycielami, wzięła udział w obchodach Święta Niepodległości. W kolumnie złożonej z miejscowej orkiestry dętej, pocztów sztandarowych i delegacji różnych środowisk lokalnych, przemaszerowano z Rynku pod odnowiony pomnik św. Dominika Po poświęceniu figury, nastąpiło przejście do kościoła parafialnego, gdzie wszyscy uczestniczyli we mszy świętej w intencji Ojczyzny. Dalsza część uroczystości miała miejsce na Rynku naszego miasta. Obchody uświetniły patriotyczne melodie w wykonaniu orkiestry. Podniosłe chwilę przeżyli uczestnicy uroczystości podczas opasania Rynku biało-czerwoną flagą, którą nieśli przedstawiciele miejscowej społeczności na czele z uczniami klas pierwszych, mażoretkami, dyrekcją i nauczycielami. Wśród biało – czerwonych barw, wybrzmiał hymn narodowy.