Powitanie Wiosny

W dniu 22 marca 2021 roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Powitania Wiosny”. Ogromne emocje wśród przedszkolaków wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z grupy młodszej 3-4 latków i grupy sześciolatków dużym zaangażowaniem uczyły się wierszyków i piosenek. Z pomocą pań wychowawczyń wykonały kukłę ,,Pani Wiosny’ oraz przygotowały stroje do występu, w których dominowały motywy i kolory wiosny.

Kiedy już wszystko było gotowe przedszkolaki, wystąpiły w krótkiej części artystycznej. Dzieci przebrane za  kwiatki, żabki, motylki – tańcem, wierszem i piosenką powitały najpiękniejsza porę roku – wiosnę.

W tym dniu pojawiła się również niespodzianka w osobie ,,Pani Wiosny”, w którą to postać wcieliła się pani z grupy młodszej. ,,Pani Wiosna” wprowadziła wszystkich w pogodny i radosny nastrój. Stało się jasne, że wiosna już na dobre u nas zagościła.

Piotr Binkowski