Powrót do szkoły klas I – III

Klasy I – III wróciły do szkoły. Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu, informuje, że z dniem 18 stycznia 2021 roku Zespół Placówek Oświatowych w Skalbmierzu pracuje w rygorze sanitarnym. Dzieci przedszkola Miejskiego w Skalbmierzu przebywają na parterze  naszego budynku. Klasy I i II zostały rozmieszczone na I piętrze szkoły z zachowaniem odległości tak, aby nie mogły się ze sobą kontaktować. Klasy III zostały rozmieszczone w stosownych odległościach na II piętrze naszej szkoły. Uczniowie klas I – III w salach lekcyjnych, w których pobierają naukę (po przeprowadzonych konsultacjach z rodzicami) przebywają bez maseczek ochronnych. Natomiast w przestrzeni wspólnej wszyscy poruszmy się w maseczkach zakrywających górne drogi oddechowe. Do szkoły wchodzimy i wychodzimy dwoma wejściami. – odpowiednio przygotowanymi w środki dezynfekujące

Wychowankowie przedszkola i klasy I wejście główne, klasy II i II, osobne wejście od strony placu zabaw. Wchodząc do szkoły uczniowie dezynfekują ręce, udają się do szatni, w wydzielonych boksach z zachowaniem rygoru sanitarnego przebierają się, udają się do łazienek i myją ręce. Szkoła została przygotowana w optymalny sposób, aby zachować bezpieczeństwo sanitarne. Systematycznie uzupełniane są pojemniki z mydłem antybakteryjnym i środkami dezynfekującymi. Klasy  są wietrzone, ławki, krzesła i inne powierzchnie dezynfekowane przez pracowników szkoły. Do wymogów sanitarnych została przygotowana stołówka szkolna, wydzielono dodatkowe pomieszczenie, aby uczniowie bezpiecznie mogli skorzystać z posiłku ( jedna grupa na posiłku) wyznaczony pracownik przy wydawaniu posiłków, po każdej grupie pomieszczenia dezynfekowane i wietrzone. W sali nr 7 zorganizowano świetlicę z zachowaniem rygoru sanitarnego 1 grupa w jednym pomieszczeniu, jeżeli zajdzie potrzeba uruchomi się dodatkowe sale, które spełnią rolę świetlicy.

Rodzice mogą odprowadzać dzieci tylko do części wspólnej – jakim jest  przedsionek szkoły.

Dowóz i odwóz uczniów  do placówek ( Zespół Placówek Oświatowych w Skalbmierzu i Szkoła Podstawowa w Topoli) odbywa się w pełnym rygorze sanitarnym.