21 czerwca w Zespole Placówek Oświatowych w Skalbmierzu odbyło się zakończenie roku szkolnego, co jest wyjątkowym momentem dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Uroczystości rozpoczeły się od Mszy świętej, która stanowi duchowe podsumowanie całorocznej pracy i jest okazją do refleksji nad osiągnięciami oraz wyciągania wniosków na przyszłość.
Po Mszy świętej, na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się oficjalna część uroczystości, podczas której miały miejsce przemówienia dyrektora szkoły pana Piotra Binkowskiego oraz zastępcy burmistrza pana Kamila Włosowicza.
Dyrektor podsumowując mijający rok szkolny, dziękował nauczycielom za ich zaangażowanie, a uczniom za ich wysiłek i pracę.
Następnie uczniom zostały wręczone świadectwa z paskiem i liczne nagrody, podkreślając ich indywidualne sukcesy i postępy.
Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice uczniów, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami w nauce, sukcesami sportowymi, reprezentowali szkołę na terenie gminy , powiatu i województwa.
Nagrodzono też uczniów za pracę w samorządzie uczniowskim, dziewczęta z zespołu mażoretkowego „Rytm” wraz z opiekunkami, uczniów za wzorową frekwencję oraz czytelnictwo.
Na koniec oficjalnej części Rada Rodziców złożyła na ręce dyrektora szkoły kosz kwiatów dziękując za wiele lat pracy na rzecz szkoły i uczniów, życząc sukcesów w dalszym życiu zawodowym.
Zakończenie roku szkolnego to również czas pożegnań. Uczniowie żegnali się ze swoimi kolegami, nauczycielami a ósmoklasiści ze szkołą, przygotowując się do kolejnego etapu edukacyjnego.
Były łzy wzruszenia i wspomnienia wspólnie spędzonych lat.
Po oficjalnej części uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się na wspólne spotkania w klasach, gdzie otrzymali świadectwa i świętowali zakończenie roku szkolnego w mniej formalny sposób. To czas na rozmowy, śmiech i wspomnienia.
Dla uczniów zakończenie roku szkolnego oznacza również początek wakacji – czasu wolnego od nauki, który mogą spędzić na odpoczynku, realizacji swoich pasji i spotkaniach z przyjaciółmi. Wakacje to również okazja do podróży, poznawania nowych miejsc i ludzi.
Zatem życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji, pełnych przygód i nowych doświadczeń.