Wycieczka do Stolicy 🥳

W dniach 23-24 maja uczniowie z klas szóstych, siódmych i kilku chłopców z klasy czwartej wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na lotnisku ,,Okęcie”.
Następnie uczniowie zwiedzali Łazienki Królewskie i poznali ich historię. Mieli również okazję poznać wiele ciekawych miejsc w stolicy podczas przejazdu autokarem.
Pani przewodnik starała się przekazać jak najwięcej informacji o Warszawie i życiu ludzi w dużym mieście.
Wielką frajdą był przejazd metrem oraz pobyt na Stadionie Narodowym.
Ostatnim punktem pierwszego dnia wycieczki było Centrum Nauki ,,Kopernik”.
Drugi dzień rozpoczął się od wizyty w Pałacu Kultury i Nauki i obserwacji panoramy Warszawy. Następnie wszyscy udali się na Starówkę, gdzie poznali historię zamku, wielu budynków zniszczonych w czasie wojny oraz legendę o Syrence i zmianach jej wyglądu na przestrzeni lat.
Duże wrażenie zrobiła wizyta przed pomnikiem Małego Powstańca.
Piękna pogoda, ciekawe opowiadanie pani przewodnik sprawiły, że wszyscy wrócili zadowoleni i szczęśliwi.