Międzyklasowy Konkurs Czytelniczy

W dniu 22 maja 2024 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Skalbmierzu odbył się Międzyklasowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Świetnie znam te książki”.
Wydarzenie miało na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów oraz rozwijanie ich umiejętności czytania i rozumienia tekstu.
Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00, a uroczystego otwarcia dokonał pan dyrektor Piotr Binkowski. W swoim przemówieniu podkreślił znaczenie czytania w rozwoju dzieci oraz zachęcił wszystkich uczestników do aktywnego udziału w konkursie.
W konkursie wzięły udział dwie drużyny składające się z uczniów klas 1a i 1b:
• Drużyna „Biedronki” z klasy 1a
• Drużyna „Motylki” z klasy 1b
Zadania i konkurencje oceniali:
• Agata Oleksy, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej
• Marta Tańcula, nauczycielka Zespołu Placówek Oświatowych
• Czarodziejka Nikola, specjalny gość i animatorka
Konkurs składał się z kilku zadań, które miały na celu sprawdzenie wiedzy uczniów na temat wybranych książek oraz ich umiejętności w zakresie czytania ze zrozumieniem.
Po zakończeniu wszystkich etapów jury przystąpiło do oceny wyników. Z uwagi na wyrównany poziom wiedzy i umiejętności obu drużyn, postanowiono, że:
• Obie drużyny, „Biedronki” i „Motylki”, zostały uznane za drużyny zwycięskie.
Konkurs „Świetnie znam te książki” okazał się dużym sukcesem, przyczyniając się do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów.
Dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami, a także zintegrować się w ramach wspólnej zabawy i rywalizacji.