Warsztaty strzeleckie

W dniu 23 maja 2024 w ramach zajęć EDB uczniowie klas ósmych wraz z nauczycielem przedmiotu Panem Łukaszem Paryżem udali się na warsztaty strzeleckie odbywające się w szkole o profilu sportowo-strzeleckim w Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie.
Warsztaty były podzielone na dwie części. Część teoretyczna odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie uczestniczyli w prezentacji multimedialnej na temat bezpieczeństwa i posługiwania się bronią.
Następnie część praktyczna miała miejsce na szkolnej strzelnicy broni pneumatycznej oraz na terenowej strzelnicy sportowej, gdzie mogli ćwiczyć strzelanie i stosować zdobyte wcześniej teoretyczne umiejętności w praktyce.
Uczniowie byli zadowoleni z warsztatów, zdobywając cenną wiedzę i umiejętności dotyczące bezpieczeństwa i posługiwania się bronią.
Po zakończeniu warsztatów odbył się grill oraz ognisko na którym mieli okazję zrelaksować się i zintegrować podczas wspólnego posiłku na świeżym powietrzu.