Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy FORGET-ME-NOT

18 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Stanisława ze Skalbmierza w Skalbmierzu odbyła się wiosenna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego FORGET-ME-NOT , który jest organizowany przez Filotimo i objęty patronatem czasopisma „Języki Obce w Szkole”.
Celem konkursu jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie umiejętności językowych, promowanie czytelnictwa i wzmocnienie samooceny.
W naszej szkole konkurs ten odbył się po raz pierwszy, a wyzwanie podjęło 16 uczniów z klas: 4a,5a,5b,6b, 8a,8b. ). O godzinie 9:00 przystąpili do pisania zadań konkursowych pod opieką nauczycieli języka angielskiego.
Forma konkursu jest dość ciekawa, gdyż sprawdza wiedzę z zakresu materiału wcześniej podanego przez organizatora, są to opowiadania, sentencje i teksty piosenek.
Zakres materiału jest dostosowany do stopnia trudności danej klasy.
Uczestnicy konkursu opuścili salę dość zadowoleni….. ale nie zapeszajmy, poczekamy na wyniki.