XIX PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI JACKA KACZMARSKIEGO

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego, organizowanego przez Kazimierski Ośrodek Kultury w kategorii Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół średnich powiatu kazimierskiego.
Byliśmy świadkami oratorskich zmagań 21 uczestników z dziewięciu szkół.
Szkołę Podstawową im. Stanisława ze Skalbmierza reprezentowali uczniowie klasy 8 b: Nikola Stanek, Paweł Pudo i Miłosz Śmiech, przygotowani przez panią Agatę Prusek.
Nasi recytatorzy swoimi interpretacjami zwrócili uwagę nie tylko członków jury, ale także starszych kolegów, reprezentujących szkoły średnie.
Cieszymy się sukcesem Nikoli, Miłosza i Pawła.
Brawurowa interpretacja utworów: „Poczekalnia” i „Lament tytana” zapewniła Miłoszowi Śmiechowi I miejsce. Laureatką II miejsca została Nikola Stanek, która deklamowała wiersze ” Portret zbiorowy w zabytkowym wnętrzu ” i „Lwa”.
Dziś obydwoje razem z opiekunką i rodzicami wzięli udział w uroczystej gali – Koncercie Laureatów XIX Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego w kategoriach: Konkurs Recytatorski i Konkurs Piosenki, upamiętniającym 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.