Światowy Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2023 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Skalbmierzu przedszkolaki i klasy pierwsze uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Uroczystość została zorganizowana wspólnie z Miejsko- Gminną Biblioteką Publiczną.
Pan Dyrektor ZPO Piotr Binkowski powitał wszystkich bardzo serdecznie i zapoznał z prawdziwą historią pluszowego misia.
Na misiowej zabawie była też grupa uczniów ze starszych klas wraz ze swoimi nauczycielami j. angielskiego, którzy rozpoczęli kontynuację ubiegłorocznego projektu Let’s read books in English ( Czytajmy książki po angielsku) i zachęcali całą społeczność szkolną do udziału w nim. Przeczytali piękną bajkę po angielsku i przeprowadzili konkurs ,, Co to za miś?”
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dzieci przyniosły w tym dniu do szkoły swoje ulubione pluszowe misie. W czasie piosenki ,, Jadą, jadą misie” każde dziecko zaprezentowało swojego wyjątkowego misia. Uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki przedstawili inscenizację pt.,, Urodziny Kubusia Puchatka”. Wszystkie dzieci razem z Kubusiem Puchatkiem brały udział w zabawach ruchowo naśladowczych : ,, Niedźwiadek”, ,, Misie i miód” oraz bawiły się radośnie przy piosenkach.
Słuchały też bajki pt. ,, Niedźwiadek Niejadek” oraz brały udział w teście ,, Co wiem o misiach?” przygotowanym przez panie z Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej. W nagrodę za wspaniałe odpowiedzi wszystkie dzieci otrzymały medale i zostały pasowane przez pana dyrektora Piotra Binkowskiego na ,, Przyjaciela Pluszowego Misia”.
To był dzień miłych wrażeń i radosnej zabawy z misiami.