Finał Rytwiany

Tytko Michał kl. VIIa

3 miejsce indywidualnie dystans 1000m
Bartosz Sorkowicz kl VIIIa

Szczególnym wydarzeniem dla naszej szkoły był udział w Finale Wojewódzkim Biegów Przełajowych w Rytwianach w dniu 18.04.2023.
Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, pokonując wymagającą trasę i zdobywając 2 miejsce drużynowo oraz 3 indywidualnie.
Łącznie w finale wojewódzkim w Rytwianach z naszej szkoły startowało 9 chłopców i 6 dziewcząt w różnych kategoriach wiekowych.

Bieg przełajowy to jedna z najtrudniejszych dyscyplin lekkoatletycznych. Zawodnicy stają przed wyzwaniem pokonania różnego rodzaju przeszkód, w tym błota, stromych wzniesień, czy krętych zakrętów oraz dużych odległości. Dlatego też, osiągnięcie dobrego wyniku wymaga ogromnego wysiłku i determinacji.

Podczas finału wojewódzkiego uczniowie znakomicie pokazali swoje umiejętności. Każdy z nich biegł z determinacją i zaangażowaniem, co pozwoliło zdobyć II miejsce drużynowo w kategorii chłopców kl. 7-8 na dystansie 1000m. Jednocześnie uczeń naszej szkoły BARTOSZ SORKOWICZ zajął drugie miejsce w województwie.
W tej kategorii wiekowej startowało aż 62 uczniów z województwo świętokrzyskiego.

Mamy nadzieję, że ten sukces mobilizuje naszych uczniów do dalszego doskonalenia swoich umiejętności i osiągania jeszcze większych wyników. Cieszymy się bardzo, że nasza szkoła może poszczycić się takimi zdolnymi młodymi sportowcami, którzy mają ogromne umiejętności i chęć do działania.

Jolanta Niewiadomska
Elżbieta Pełka