„Żeby zdążyć opowiedzieć”

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 7 naszej szkoły mogli zapoznać się z historią osób, które przeżyły tragedię II wojny światowej.  Obejrzeli wstrząsający film, który przedstawiał ludzi doświadczonych wojną. Był to film pt. „Żeby zdążyć opowiedzieć”

Wiemy, że czas mija, ludzie odchodzą, pamięć ludzka lubi zawodzić, ale to co zdążymy przekazać młodym pokoleniu spowoduje,  że historia może być poznawana na nowo i przekazywana dalej.

Uczniowie zobaczyli ludzi, którzy doświadczyli okrucieństwa wojny.  Nie chodzi tu                   o te kilka osób, bo takich osób było tysiące, na których tragizm wojny wywarł ogromne piętno. Dziękując organizatorom za zaproszenie, jestem przekonany, że uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, będą mogli zapoznać się z bohaterami, mieszkańcami województwa świętokrzyskiego, ludźmi doświadczonymi wojną.

Piotr Binkowski