Sztafetowe Biegi Przełajowe w RYTWIANACH

MAMY TO………….

Pierwsze Miejsce Finale Wojewódzkich     Sztafetowych Biegów Przełajowych  w RYTWIANACH

Drużyna chłopców – uczniów klas 7-8 Szkoły Podstawowej w Skalbmierzu wywalczyła pierwsze miejsce w Finale Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Prestiżowe zawody odbyły się w Rytwianach.

Szkołę Podstawą w Skalbmierzu w zwycięskiej drużynie reprezentowali w finale zawodów: Olaf Janus, Szymon Galus, Sebastian Leśniowski, Michał Tytko, Kacper Włosowicz, Bartosz Sorkowicz i Karol Belski. Zawodnicy startowali na dystansie 6 x 1000 m. Uczniów do startu z dużym zaangażowaniem przygotowywały i dopingowały Panie Jolanta Niewiadomska i Elżbieta Pełka – nauczycielki wychowania fizycznego w skalbmierskiej podstawówce.

Wiemy, że dzisiejsze zwycięstwo to efekt ciężkiej pracy naszych uczniów, którzy biegi trenowali już od klasy IV osiągając tym samym już wcześniej zadowalające wyniki w tej dziedzinie sportu. Bardzo ważne jest przygotowanie wytrzymałościowe każdego zawodnika z drużyny. Dużą rolę odgrywa również odpowiednia motywacja oraz taktyka. Tych z pewnością nie zabrakło dziś naszym dzielnym chłopcom, którzy okazali się lepsi nawet od drużyn startujących ze szkół o profilach sportowych. Serdecznie gratulujemy!

Przepustką na finał zawodów wojewódzkich była wygrana drużyny ze Skalbmierza w zawodach powiatowych. We wrześniu skalbmierscy biegacze stanęli natomiast na 3. stopniu podium w kolejnej edycji Biegu Memoriałowego im. gen. Bolesława Nieczui-Ostrowskiego na trasie z Koniuszy do Proszowic.

Szkołę Podstawową w Skalbmierzu łącznie reprezentowało dziś na zawodach finałowych Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych 21 uczniów. Oprócz drużyny chłopców z rocznika 2008-2009 na etapie wojewódzkim zaprezentowała się również drużyna dziewcząt z tego samego rocznika (klasy 7-8), która startując na dystansie 6 x 800 zajęła 7. miejsce oraz drużyna chłopców z rocznika 2010 i młodsi (klasy 4-6), która na dystansie 6 x 1000 m zajęła 9. miejsce.

Pragniemy serdecznie pogratulować i podziękować wszystkim reprezentantom naszej Szkoły wraz z nauczycielami, którzy wzięli udział w dzisiejszych zawodach finałowych Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. To Wasza wspólna praca i wspólny sukces. Życzymy jednocześnie, abyście ciągle rozwijali się i osiągali zamierzone cele, stawiając sobie coraz wyżej poprzeczkę. Sport jest nośnikiem pozytywnych wartości. Oby nam wszystkim zawsze dostarczał tak niesamowitych wrażeń i wielkich emocji. Życzymy kolejnych sukcesów!