Dzień Dziecka i Sportu 2022

W dniu 3 czerwca nasza szkoła była organizatorem Gminnego Dnia Dziecka i Sportu w Skalbmierzu.

Uczniowie naszej szkoły i Szkoły Podstawowej w Topoli rywalizowali  w wielu konkurencjach sportowych. Każda konkurencja nagradza na była pucharami i dyplomami ,które ufundował Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skalbmierzu.

W biegu Sztafetowym na dyst. 400 m x 6 zawodników  pierwsze miejsce zdobyła klasa VII a  SP Skalbmierz

W konkurencji biegu rozstawnego 200mX 6 zawodników   pierwsze miejsce wywalczyła  kl. 5 a. SP Skalbmierz

Dzieciaki z klas I -III  z naszej szkoły i szkoły w Topoli rywalizowały w pięciu konkurencjach sprawnościowych. Każda z drużyn otrzymała zasłużone puchary i dyplomy imienne. Pierwsze miejsca w każdej kategorii  wygrała Szkoła Podstawowa w Skalbmierzu

Na zakończenie imprez odbyły się dwa mecze piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Skalbmierzu  kl. IV-V  i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Skalbmierzu  pomiędzy SP  Skalbmierz a  SP Topola  z    klas VI -VIII.

Puchar dyrektora SP w Skalbmierzu powędrował do kl. V a  SP Skalbmierz  a  puchar Burmistrza wygrała drużyna ze Skalbmierza