Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22

ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
W DNIU 1 WRZEŚNIA 2021 R.
Drodzy Uczniowie ! Szanowni Rodzice ! Przed nami rok szkolny 2021/2022. Rozpoczynamy go w warunkach trwającej pandemii i różnych zagrożeń oraz ograniczeń z tym związanych. Mamy przed sobą nowe zadania i wyzwania. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia nowy rok szkolny rozpoczniemy w tradycyjnej, stacjonarnej formie, jednak nadal z zachowaniem reżimu sanitarnego i różnych zasad dotyczących bezpieczeństwa. Priorytetem dla nas wszystkich jest zdrowie i bezpieczeństwo zarówno uczniów, jak również nauczycieli oraz pracowników szkoły. W celu zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków nauki i pracy, przy uwzględnieniu aktualnej sytuacji oraz przepisów prawa i zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego w szkole utrzymane zostają wszystkie dotychczasowe rozwiązania organizacyjne. O szczegółach poinformujemy na spotkaniach w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Obowiązywać będą „Procedury funkcjonowania Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu w czasie epidemii obowiązujące od 1 września 2021 roku” W dniu 1 września 2021 roku nie będzie tradycyjnego wspólnego rozpoczęcia roku szkolnego. W tym dniu o godzinie 9.00 w poszczególnych salach lekcyjnych odbędą się krótkie spotkania wychowawców z uczniami, podczas których przekazane zostaną wszystkie niezbędne informacje. Na spotkania z wychowawcami w dniu rozpoczęcia roku szkolnego mogą wejść wyłącznie uczniowie. Wyjątek stanowią rodzice uczniów klas pierwszych i przedszkola. Tylko w tym dniu, z zachowaniem zasad określonych w procedurze, przy zastosowaniu środków ochrony osobistej, zasłonięciu ust i nosa, będą mogli wziąć udział w spotkaniu z wychowawcą wraz ze swoimi dziećmi (z dzieckiem może wejść jeden rodzic). 1. Do budynku można wejść 2 wejściami: a) wejściem głównym • klasy I – VIII b) wejściem od placu zabaw • przedszkole 2. Po wejściu uczniów do szkoły obowiązkowa jest maseczka i dezynfekcja rąk. Po udaniu się do sali z wychowawcą, maseczki będą mogły być zdjęte. 3. W dniu 1 września 2021 uczniowie nie wchodzą do szatni – nie obowiązuje w tym dniu obuwie zmienne. Bezpośrednio po wejściu do szkoły, uczniowie udają się do swoich sal.
Od 2 września 2021 roku do budynku szkoły będą mogli wchodzić wyłącznie uczniowie, nauczyciele i pracownicy oraz rodzice dzieci przedszkola – wszystkie inne osoby tylko w sytuacjach absolutnie koniecznych i mogą poruszać się po wyznaczonych strefach. Rodzic dziecka uczęszczającego do przedszkola odprowadza dziecko pod drzwi klasy a następnie udaje się do wyjścia oraz: 1. Osoby postronne nie mogą wchodzić na teren szkoły bez uzasadnionego, ważnego powodu. 2. Rodzice oczekujący na dziecko mogą przebywać przed budynkiem szkoły z zachowaniem dystansu społecznego oraz innych środków ochronnych. 3. Rodzic lub osoba postronna jest zobowiązana przy wejściu do szkoły zgłosić przebywającemu tam pracownikowi obsługi, z kim chce się spotkać poprzez podanie swojego imienia i nazwiska oraz wskazanie pracownika szkoły, do którego się udaje oraz powodu wejścia. 4. Osoba wchodząca na teren szkoły nie może zakłócać toku pracy szkoły. Jest zobligowana do zasłonięcia ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego. 5. Wszystkie sprawy administracyjne, wychowawcze i inne są rozwiązywane w terminach wyznaczonych przez wychowawcę klasy, nauczycieli, dyrektora szkoły, w formie: konsultacji, zebrań z rodzicami, umówionego spotkania z w/w. Preferowany kontakt telefoniczny, e-mail, dziennik elektroniczny. 6. Strefa wspólna, w której mogą przebywać osoby postronne to korytarz parteru prowadzący do sekretariatu szkoły wraz z sekretariatem oraz korytarz bloku sportowego wraz salką korekcyjną – miejsce spotkań wychowawców, nauczycieli z rodzicami i innymi osobami z zewnątrz.

ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2021-2022