Uroczyste zakończenie roku klas ósmych odbyło się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.
Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście zebrali się, aby wspólnie świętować ten ważny moment.
Na początku wydarzenia, prowadzący przywitali wszystkich zgromadzonych i zaprosili do wysłuchania hymnu narodowego.
Po hymnie, poprzedni samorząd uczniowski przekazał symboliczne klucze do szkoły nowemu zarządowi. Następnie na scenie pojawili się uczniowie, którzy pod czujnym okiem wychowawców pani Anny Kwoki i pani Katarzyny Bątkowskiej przygotowali krótkie występy artystyczne.
Były to zarówno piosenki, jak i układy taneczne oraz scenki teatralne, które wzruszyły i rozbawiły publiczność. Występy uczniów były doskonałym odzwierciedleniem ich talentów i ciężkiej pracy, którą włożyli w przygotowania.
Następnie przyszedł czas na podziękowania. Przedstawiciele uczniów klas ósmych wręczyli kwiaty swoim nauczycielom oraz dyrekcji szkoły. Każdy z nauczycieli otrzymał indywidualne podziękowanie za trud włożony w nauczanie i wychowanie.
Były to chwile pełne emocji, wzruszeń i ciepłych słów. W imieniu uczniów, jeden z nich wygłosił wzruszającą mowę, dziękując za wsparcie, cierpliwość i wiedzę przekazaną przez wszystkie lata spędzone w szkole.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było przemówienie pana dyrektora Piotra Binkowskiego, oraz zastępcy burmistrza pana Kamila Włosowicza.
Z wyraźnym wzruszeniem podziękowali uczniom za ich zaangażowanie, pracę oraz wszystkie wspólne chwile.
Pan dyrektor podkreślił, jak bardzo jest dumny z ich osiągnięć i wyraził nadzieję, że zdobyte w szkole doświadczenia i wiedza będą im służyć w dalszej edukacji i życiu.
Życzył im również sukcesów i spełnienia marzeń, podkreślając, że zawsze będą mile widziani w murach swojej starej szkoły.
Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem wszystkich klas ósmych oraz nauczycieli.
Był to niezapomniany dzień, pełen wzruszeń i wspomnień, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.