W dniu 10 czerwca 2024 roku odbył się Bal Bohaterów Bajkowych zorganizowany przez szkolną bibliotekę, Zespół Placówek Oświatowych w Skalbmierzu oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skalbmierzu
Wydarzenie skierowane było do przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3, a pomoc w organizacji zapewnili uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki i grupa „Zaczytane poniedziałki”. Bal stanowił uroczyste zakończenie projektów czytelniczych, w tym projektu „Czytamy po angielsku”.
Bal został oficjalnie otwarty przez pana Dyrektora Piotra Binkowskiego, który wygłosił krótkie przemówienie i życzył wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy. Na początku odbyły się różnorodne występy, śpiewanie piosenek oraz tańce, które wprowadziły dzieci w radosny nastrój.
Jedną z atrakcji była zabawa „Prawda czy fałsz”, podczas której dzieci musiały odgadywać prawdziwość różnych stwierdzeń związanych z bajkami i postaciami literackimi. Kolejną ciekawą aktywnością było taneczne czytanie wierszy. Dzieci wspólnie śpiewały i tańczyły do wierszy „Kaczka dziwaczka” oraz „Dwa Michały”, co dostarczyło mnóstwo śmiechu i zabawy.
Uczniowie klas 2 i 3, pod kierownictwem pani Beaty Zaręba-Majewicz, zaprezentowali piosenki w języku angielskim. Występy te były efektem projektu „Czytamy po angielsku”, który miał na celu promowanie nauki języka angielskiego poprzez zabawę i muzykę.
Podczas balu dzieci nie tylko bawiły się tańcem, ale również uczestniczyły w interaktywnych zabawach. W trakcie jednej z przerw w muzyce, ktoś losował kartkę z poleceniem, co dodawało zabawie elementu niespodzianki i kreatywności. Na przykład, dzieci musiały tańczyć na piętach, machając rękami, co wywoływało mnóstwo śmiechu i radości.
Kolejną atrakcją były wróżki, czarodziejki i inne postaci z bajek, które puszczały bańki mydlane, a dzieci z entuzjazmem próbowały je złapać. Bańki unosiły się w powietrzu, tworząc kolorowe i magiczne widowisko, które zachwycało wszystkich uczestników. Ta aktywność wprowadziła dodatkowy element magii do balu, sprawiając, że dzieci czuły się jak w bajce.
Bal Bohaterów Bajkowych był wspaniałą okazją do integracji uczniów oraz promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów oraz bibliotekarzy, wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.