Światowy Dzień Pluszowego Misia rok szkolny 2020/2021

W dniu 25 listopada 2020 roku dzieci z oddziałów  przedszkolnych: 3-4 latków i 5-latków Przedszkola Miejskiego w Skalbmierzu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, które otworzył pan dyrektor Piotr Binkowski.

Tradycyjnie obchody są organizowane co roku dla całego przedszkola i klas pierwszych. Jednak ze względu na obostrzenia

związane z panującą pandemią w tym roku w uroczystości

nie wzięły udziału starsze grupy przedszkolne.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Miś jest nadal bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się ze swoich sekretów. Dzieci poznały prawdziwą historię pluszowego misia. Złożyły uroczyste ślubowanie, że będą prawdziwymi przyjaciółmi wszystkich zabawek, będą o nie dbać i je szanować.  Otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Z radością opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panią z biblioteki szkolnej bajek o niedźwiadkach, nauczyły się piosenki o misiu,  tańczyły z misiem bibliotecznym w rytm piosenek „Pokochaj pluszowego misia” oraz ,, Jadą,  jadą misie”

Otrzymały od swoich pań, medale które dzień wcześniej zrobiły dla swoich misiów, aby po powrocie do domu wręczyć je na pamiątkę dzisiejszego wydarzenia.

Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.