Warsztaty wypiekania pizzy

Święty Mikołaj zaprosił klasę 2a na warsztaty do Komody Smaku w Kazimierzy Wielkiej.
🍕Każdy w swoim życiu próbował kiedyś pizzy, o której nie może zapomnieć do dziś.
🍕Pizzy, która jest nie do podrobienia.
🍕Pizzy, która swym smakiem pobudza wspomnienia i zabiera myśli do miejsca, w którym była serwowana.
Większość dzieci choć raz w życiu próbowało pizzy, ale niewiele z nich miało okazję stworzyć własną pod okiem zawodowych kucharzy. Na warsztatach, każdy uczestnik zajęć mógł stworzyć swoją autorską pizzę z indywidualnym doborem dodatków.
Dzieci zasiadły przy wspólnym stole, na którym przygotowane były produkty i akcesoria potrzebne do wypieku pizzy. Każdy „mały kucharz” przygotował od podstaw swoją własną prawdziwą pizzę i udekorował ją według własnego pomysłu.
Była to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się wszystkiego o tej najpopularniejszej włoskiej potrawie.
Zajęcia, pozwoliły odkrywać przyjemność samodzielnej twórczości.
Ostatnim, ale bardzo przyjemnym punktem programu, było wspólne jedzenie swoich autorskich kompozycji, przez młodych adeptów włoskiej sztuki kulinarnej.
Pizze przygotowane przez uczniów wyglądały jak dzieła sztuki a smakowały przepysznie i zniknęły w mgnieniu oka do ostatniego okruszka.
Dzieci były bardzo szczęśliwe, iż mogły uczestniczyć w warsztatach pizzy. Zgodnie powiedziały, że chętnie skorzystają z kolejnego zaproszenia.