Uroczyste Obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Delegacja uczniów i nauczycieli z Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu, na czele z pocztem sztandarowym i dyrekcją, wzięła udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które wczoraj odbyły się w naszym mieście.
Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu ze skalbmierskiego rynku pod Pomnik Niepodległości. Kolumnę uczestników uroczystości prowadziły dziewczęta z zespołu mażoretkowego „Rytm”. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wysłuchaniu hejnału Miasta i Gminy Skalbmierz złożyliśmy w tym symbolicznym miejscu wiązanki kwiatów.
W drugiej części uroczystości wzięliśmy udział we Mszy Świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu przeszliśmy w uroczystym pochodzie ponownie na rynek miasta, by wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej OSP Skalbmierz, której liczną grupę stanowią nasi uczniowie.