105 rocznica odzyskania niepodległości

105 rocznica odzyskania niepodległości stanowi doskonałą okazję do radosnego świętowania oraz wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego w budowaniu wspólnej i demokratycznej Polski. Nasi Uczniowie, uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu, pod kierunkiem nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie akademii, nauczyciela muzyki i plastyki, wprowadzili nas w tamte wydarzenia.
To przez pieśni, przez wiersze, przez prozę w przepięknej scenografii i przy przepięknej muzyce, przenieśli nas w lata walki Polaków o niepodległość. Zaprezentowali utwory, które kiedyś były śpiewane ku pokrzepieniu serc, a dzisiaj stanowią spuściznę artystyczną tamtej epoki. Na dzisiejszą uroczystą akademię szkolną przybyli przedstawiciele władz samorządowych gminy, powiatu, radni. Byli również obecni rodzice, nauczyciele, uczniowie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.