Pasowanie na przedszkolaka

27 października w Miejskim Przedszkolu w Skalbmierzu odbyła się ważna uroczystość dla dzieci, które w tym roku szkolnym po raz pierwszy zawitały do naszego przedszkola. Grupa 3- 4 latków liczy 21 dzieci. Uroczystość „ Pasowania na przedszkolaka” przygotowała wychowawczyni grupy „Delfinki” Pani Agnieszka Gałczyńska oraz Pani Teresa Bondaś. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz Pan dyrektor Piotr Binkowski i Pani wicedyrektor Violetta Piotrowska. W części artystycznej przedszkolaki zaprezentowały wszystkie swoje umiejętności. Były więc wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i taniec. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluszki swoim cudownym zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w przedszkolu. Odświętny strój, piękne czerwone spódniczki i muszki, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość tego wydarzenia. Po pierwszej części artystycznej dzieci obiecały: – słuchać Pań, sprzątać ładnie, żeby w sali było składnie -malować, ćwiczyć, śpiewać na nikogo się nie gniewać -przychodzić do przedszkola każdego dnia z uśmiechem -pomagać kolegom i koleżankom. Po złożonej obietnicy Pan dyrektor Piotr Binkowski i Pani wicedyrektor Violetta Piotrowska za pomocą magicznego ołówka dokonali uroczystego aktu pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Miejmy nadzieję, że dzieciom, a przede wszystkim rodzicom, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu uroczystości na długo utkwi ten dzień w pamięci.