EDUKACJA JEST NAJWAZNIEJSZA

To hasło tegorocznej uroczystej akademii z okazji Dnia Nauczyciela w Zespole Placówek Oświatowych w Skalbmierzu. Na uroczystość przybyli przedstawiciele lokalnych władz oraz pracownicy i uczniowie Szkoły. Pan dyrektor powitał wszystkich przybyłych i przypomniał genezę tego święta. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia nauczycielom przekazując na ręce dyrekcji bukiet kwiatów. Życzenia wraz z bukietem kwiatów przekazał również pan burmistrz. W promieniach jesiennego słońca, w barwnych strojach wystąpili uczniowie z poszczególnych oddziałów. Życzenia dla pedagogów były wypowiedziane i wyśpiewane, a nawet wytańczone przez zespół mażoretkowy ,,Rytm’’. Nie zabrakło również zabawnych scenek z życia uczniów. Akademia odbyła się w radosnej, świątecznej atmosferze.