Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, która ma na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie pod hasłem #BeActive. Główna część wydarzeń odbywa się w całej Europie w dniach 23-30 września każdego roku W dniach 23-27 września 2023 r. w szkole odbył się Europejski Tydzień Sportu W każdym dniu przeprowadzono zajęcia zachęcające uczniów do aktywności fizycznej. 23 września 2023 -Bieg Fair Play – Bieg sztafetowy w kat. Klas IV-IV -test wiedzy o piłce nożnej w ramach programu Poznaj Polskę Na Sportowo 24 września 2023 -Udział w imprezie patriotyczno -sportowej w Proszowicach. Udział w Biegu rozstawnym na trasie Koniusza- Proszowice . 25 września 2023 -Bieg Fair Play -gry i zabawy ruchowe -wyścigi rzedów – Rozgrywki sportowe w piłkę ręczną. Mecz pomiędzy klasami VII a-VIIb oraz VIIIa- VIIIb. 26-27 września 2023 -Turystyka górska wycieczka dwudniowa w Bieszczady -zdobycie szczytu Połoniny Wetlińskiej.