BEZPIECZNY NA DRODZE

„BEZPIECZNY NA DRODZE” to najważniejsza zasada poruszania się po drodze. A drogami poruszają się ludzie dobrymi samochodami, my piesi korzystamy z chodników, przejść dla pieszych, a więc także i my korzystamy z drogi. W naszej szkole najstarsza grupa przedszkolaków zakończyła cykl tematyczny, którego zadaniem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Poznaliśmy sposoby unikania niebezpiecznych zdarzeń wynikających z niewłaściwego zachowania. Poznaliśmy zasady prawidłowego poruszania się po drodze do szkoły. Dowiedzieliśmy się, jak ważne są elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność pieszych. Uczyliśmy się prawidłowo przechodzić po pasach. W ramach ćwiczeń podopieczni przedszkola, wykonywali różne prace plastyczne i techniczne nawiązując do zasad poruszania się w ruchu drogowym pieszych. Podsumowaniem praktycznym przedsięwzięcia o tematyce bezpieczeństwa był wspólny spacer, w którym byliśmy uczestnikami ruchu drogowego. Poruszaliśmy się chodnikami, przechodzili przez przejścia dla pieszych, które usytuowane są w pobliżu szkół. Był to dla nas praktyczny sprawdzian, który zdaliśmy na piątkę. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy bezpiecznej drogi do i ze szkoły, ale również bezpiecznych wycieczek szkolnych, rajdów rowerowych i rozsądnego korzystania z drogi, chodnika i miejsc, na których się znajdujemy i po których się poruszamy.