Świętokrzyski Mundial Szkół Podstawowych Klas V-VI

W dniach 18 -19 września 2023 r. na obiektach sportowych przy ul J. Nowaka- Jeziorańskiego w Kielcach ponad 350 młodych piłkarzy, 32 reprezentacje Szkół Podstawowych z regionu wzięły udział w Turnieju Piłki Nożnej dla uczniów szkół podstawowych z klas V-VI (rocznik 2011 i młodsze)z całego województwa.

W zawodach uczestniczyła drużyna reprezentująca naszą szkołę. Chłopcy pokazali się z dobrej strony. Porażka przekreśliła szansę awansu do finałowych rozgrywek. Mimo to zawodnikom należą się ogromne brawa gdyż walczyli do końca w trudnych deszczowych warunkach atmosferycznych, Wykazali dużo ambicji i niezły potencjał umiejętności piłkarskich Młodzi adepci zmierzyli się z uczniami szkół Małogoszcz, Bilcza, Gnojno. Organizatorem rozgrywek było Stowarzyszenie Sport CK, współorganizatorami Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.