Dzień Patrona

Dzień Patrona jest szczególnym dniem dla społeczności uczniowskiej, a sam Stanisław ze Skalbmierza to wielka postać i zarazem duma dla mieszkańców. Jak co roku obchody tygodnia Stanisława ze Skalbmierza rozpoczęły się mszą świętą w tutejszej kolegiacie. Przybyli na nią uczniowie, dyrekcja, nauczyciele oraz przedstawiciele lokalnej władzy z Panem burmistrzem na czele. To właśnie 28 lat temu Szkoła Podstawowa w naszym mieście otrzymała za patrona Stanisława ze Skalbmierza. Druga część uroczystości odbyła się w szkole. Uczniowie przygotowali scenki, które przeniosły widzów w czasy życia wspominanego bohatera. Cenną wiedzą na temat życia Stanisława podzielił się przybyły gość ksiądz profesor Zbigniew Trzaskowski. Uroczystości zakończyła się pięknym tańcem zespołu mażoretkowego ,,Rytm”.