Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 Maja – Święto Konstytucji Mimo chłodnego i dżdżystego poranka, na skalbmierski rynek przybywali mieszkańcy i delegacje różnych instytucji działających w naszej gminie. Jak co roku dzieci i młodzież naszej szkoły wraz z dyrekcja i nauczycielami wzięły udział w obchodach Święta Konstytucji. Uroczystości rozpoczął przemarsz ulicami miasta przed pomnik Odzyskania Niepodległości, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów od poszczególnych delegacji. Odegrano również hejnał Skalbmierza. Najmłodsi uczestnicy pochodu wypuścili w górę biało-czerwone balony jaki symbol narodowych barw. Następnie wszyscy uczestniczyli wzięli udział we mszy świętej w intencji ojczyzny. Po zakończeniu mszy przemaszerowano pod pomnik Świętego Floriana-patrona strażaków, gdzie złożono kwiaty. Uroczystość uświetniła strażacka orkiestra dęta, w szeregach której jest duża grupa uczniów Szkoły Podstawowej oraz zespół mażoretkowy ,, Rytm”.