Konkurs Leon

W dniach 23 i 24 marca 2023 uczniowie  Szkoły Podstawowej w Skalbmierzu przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON z Języka Angielskiego organizowanego przez CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI Sp. z o.o. przy współpracy nauczycieli języka angielskiego.

Konkurs jest skierowany do uczniów Szkół Podstawowych z całej Polski i od lat cieszy się ogromną popularnością.  Zadania konkursowe są układane przez doświadczonych nauczycieli na podstawie norm programowych. Zróżnicowany poziom pozwala każdemu uczniowi sprawdzić swoje umiejętności językowe, a nauczycielom dostarcza obiektywnej oceny pracy ucznia.

Sama chęć przystąpienia do konkursu jest motywacją zarówno do nauki  nowego słownictwa i gramatyki, a także do powtórzenia i  utrwalenia posiadanej wiedzy. W czasach po pandemii jest potrzeba wykorzystania każdej możliwości do zmotywowania młodych  do nauki.

W naszej szkole test pisało 27 uczniów (z klas 4,5 7 i 8), salę konkursową opuszczali zadowoleni, ale nie zapeszajmy…

Drodzy uczniowie – Trzymamy kciuki !!!