,, GÓRA GROSZA”

W tym roku kolejny już raz uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w ogólnopolską akcje zbierania monet,, GÓRA GROSZA”, której koordynatorem był Samorząd Uczniowski. Organizatorem akcji jest TOWARZYSTWO NASZ DOM, a patronat nad nią sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja ta ma na celu zebranie pieniędzy na mieszkania i domy dla najbardziej potrzebujących dzieci oraz na tworzenie rodzinnych domów dziecka. W celu zebrania jak największej ,,GÓRY GROSZA” ogłosiliśmy konkurs, w którym zwycięży klasa, która uzbiera największą kwotę. Nagrodą był jeden dzień bez pytania. Uczniowie podjęli akcję z różnym zaangażowaniem. Zebraliśmy 613,54 zł, czyli górę grosza ważącą około 39 kg. Monety zostały spakowane do trzech paczek i wysłane pocztą. Przeliczaniem pieniędzy, pakowaniem i przesyłką monet zajęli się członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami. Największą kwotę 121,13 zł zebrała klasa 5a, a kolejne miejsca zajęły klasy 7a – 107,76 zł i 4a – 97,12 zł. Na pochwalę zasługują najmłodsi uczestnicy akcji z klasy 0a. DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY GROSZ!