Lekcja wychowania fizycznego na Lodowisku w Kazimierzy Wielkiej

16 lutego2023 r. 37 uczniów naszej szkoły wybrało się na kryte lodowisko do Kazimierzy Wielkiej.

Przygotowanie się do wyjścia na lód zajęło trochę czasu najpierw trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować do swojego rozmiaru buta, założyć kask.

Gdy wszyscy byli już gotowi, rozpoczęliśmy zajęcia wychowania fizycznego na łyżwach.  Całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to bardzo ostrożnie, trzymając się bandy.  Obserwowaliśmy poczynania zaawansowanych łyżwiarzy jak i zmagania nowicjuszy.  Co do techniki  jazdy, to można by określić ją jako wybitnie „zindywidualizowaną” i niezwykle różnorodną. Niektórzy zamiast ślizgów solowych preferowali towarzystwo sympatycznych pingwinków .   Przekrój umiejętności był duży – od chodzenia na łyżwach po finezyjne piruety, ale wszystkim towarzyszył uśmiech, dobry humor i poczucie doskonałej zabawy.

Zajęcia  na lodowisku z pewnością zachęciły niejedną osobę do aktywnego spędzania czasu wolnego, zwiększyła apetyt na aktywność fizyczną.

Grupa dziękuje Dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu Panu Piotrowi Binkowskiemu i Burmistrzowi Miasta i Gminy w Skalbmierzu Panu Markowi Juszczykowi za umożliwienie darmowego  przejazdu na lodowisko  nowoczesnym autobusem elektrycznym.