SIECIOWI NASTĘPCY LEWEGO I MESSIEGO…

Pięćdziesięciu uczniów zgłosiło się do rozgrywanego w dniach 30-31 stycznia 2023 roku- I Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu w grze FIFA 23.  Wirtualni piłkarze zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe, klas 4-5 i 6-8. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili młodsi uczestnicy Turnieju. Rozgrywki zdominowali uczniowie klasy 5a. 1 miejsce zajął Jakub Włosowicz, wyprzedzając swojego klasowego kolegę  Ksawerego Łakotę. Podium uzupełnił Olek Kowalski z klasy 5b.

Jeszcze więcej emocji dostarczyły mecze starszaków. W tej grupie wiekowej rozegrano przez dwa dni aż 86 spotkań! Odpadali papierowi faworyci ,pojawiły się ,,czarne konie,, turnieju, a emocje były większe niż nie na jednym prawdziwym spotkaniu polskiej ekstraklasy. Widowiskiem stojącym na najwyższym poziomie uraczyli wszystkich w 1/16 rozgrywek Filip Piechota (7b) i Jakub Kwiecień (7a). W regulaminowym czasie padł wynik 3-3, po dogrywce było 5-5.Warto nadmienić, że wszystkie bramki doprowadzające do remisów padały w doliczonym czasie gry! W karnych nad emocjami lepiej zapanował Kuba i wygrał 5-3.

Ale cały turniej wygrał ten, który grał najlepszą ,,piłkę,, i nie przegrał żadnego meczu. Pierwsze miejsce zajął Wojtek Kula (8b). Tuż za nim uplasował się Szymon Galus (7b), któremu gratulujemy również osiągnięć  w prawdziwej piłce, gdzie podpisał kontrakt z kielecką Koroną. Najniższy stopień podium także dla zawodnika 8b – Krzysztofa Dębowskiego.

Warto nadmienić, w turnieju świetnie radziły sobie również dziewczęta – Emilka Frankowska (6a) i Patrycja Zmarlak (7a) , które w realu są też piłkarkami miejscowej Victorii oraz Natalia Oziębło (7a)

Puchary, dyplomy i nagrody dla najlepszych wręczał oczywiście Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych  w Skalbmierzu, Pan Piotr Binkowski. Gratulując wszystkim uczestnikom turnieju,         Pan Dyrektor podkreślił, że Internet oraz gry komputerowe są świetną formą rozrywki, ale nie wolno zapominać o rozsądku oraz o uprawianiu prawdziwego sportu na świeżym powietrzu. Zapewnił również, że turniej stanie się rozgrywkami cyklicznymi w ramach feryjnego wypoczynku organizowanego przez szkołę.

Pomysłodawcą turnieju oraz głównym organizatorem był Sebastian Gaweł, który dołączył do naszego grona w tym roku szkolnym. Poza szkołą Pan Sebastian znany jest również z prowadzenia Orkiestry Dętej, w której większość składu stanowią uczniowie naszej szkoły.

Nad prawidłowym przebiegiem całego turnieju czuwał Łukasz Paryż.

Na koniec zawodów przy dźwiękach nieśmiertelnego przeboju grupy Queen ,,We are the Champions,, wszyscy stanęli do pamiątkowych zdjęć.

Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!

Łukasz Paryż