Hej, kolęda, kolęda…

Jak co roku, uczniowie szkoły podstawowej pod opieką katechetów, przygotowali przedświąteczny apel Bożonarodzeniowy. Na tle panoramy starej Palestyny, uczniowie wcielili się w postacie Maryi i Józefa czuwających przy żłóbku narodzonego Jezusa. Pozostała część scenografii przedstawiała symbol polskiego domu i klimat, w jakim spotyka się rodzina przy stole wilijnym.
W tym roku każda z klas przygotowała życzenia, które zawieszano na choince odśpiewując kolędę, pastorałkę lub wygrywając melodię na różnych instrumentach. Na zakończenie zabrzmiały kolędy w wykonaniu szkolnej orkiestry dętej pod batutą nauczyciela muzyki. Wszyscy obecni z wielką radością włączyli się do wspólnego kolędowania.
Pan dyrektor, ksiądz proboszcz, zastępca burmistrza oraz przewodniczący Rady Miejskiej złożyli wszystkim świąteczne życzenia przełamując się symbolicznie opłatkiem. Pan Dyrektor podziękował wszystkim za przygotowanie i wprowadzenie w magię świat Bożego Narodzenia.