„Szkoła pamięta”

Nasza szkoła zgłosiła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

Otrzymaliśmy dyplom Ministerstwa Edukacji i Nauki za uczestnictwo w akcji. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Uczniowie naszej szkoły i wychowankowie przedszkola realizowali różnorodne działania. Odwiedzali miejsca pamięci, które są związane z naszą historią, porządkowali groby. Organizowaliśmy wyjścia do miejsc związanych  z naszą regionalną historią i wiele innych działań w szkole.

Jestem przekonany, że takich działań będziemy prowadzić w przyszłości jeszcze wiele bo, „Nie umrze ten, kto  trwa w pamięci żywych…”

Piotr Binkowski